Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zajechał drogę innemu kierowcy i wjechał na chodnik - policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Data publikacji 27.07.2014

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca chwilę wcześniej spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżając drogę innemu pojazdowi oraz....wjeżdżając bezpośrednio na chodnik. Wobec takiego zachowania na drodze policjanci postanowili zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy i skierować do sądu wniosek o ukaranie.

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu.

29 - latek prowadząc samochód osobowy jechał ul. Grabiszyńską od strony ul. Solskiego w kierunku ul. Hallera. W pewnym momencie wykonał manewr zmiany pasa ruchu nie ustępując pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z tego samego kierunku ruchu, w wyniku czego zmusił kierującą tym samochodem do gwałtownego hamowania. To jednak nie koniec – mężczyzna w tym samym miejscu i czasie kontynuując jazdę wjechał na chodnik, co doprowadziło do stworzenia bezpośredniego zagrożenia dla znajdujących się tam pieszych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kierowcy prawo jazdy, skierują też do sądu wniosek o ukaranie go i orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.55 MB)

Powrót na górę strony