Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę

Data publikacji 28.07.2014

Zakończyła się II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę. Mundurowi w 4 dni pokonali łącznie dystans ok. 350 km. Wspólnie z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę stanowili liczną grupę pielgrzymkową reprezentującą Lublin. Mamy nadzieję, że Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisze się do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę była drugim tego typu wydarzeniem organizowanym przez ZT NSZZ Policjantów KMP w Lublinie, ZW NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego i Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Wzięło w niej udział 26 osób z województwa lubelskiego. Pielgrzymowaliśmy wspólnie z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę, której organizatorem było Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Pokonaliśmy łącznie dystans ok. 350 km w 4 dni. Wspólnie z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę stanowiliśmy liczną grupę pielgrzymkową (tzn. 130 os.) reprezentującą Lublin.

Grupa osób tworzących II Pielgrzymkę Rowerową Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę wyruszyła o godz. 9:30 spod Archikatedry Lubelskiej, gdzie odbyła się msza święta sprawowana przez Kapelana Lubelskiej Policji – ks. Bogdana Zagórskiego oraz przez ks. Pawła Hodorka i ks. Pawła Kościuka, która oficjalnie rozpoczęła pielgrzymkę. Po mszy świętej II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę wraz z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę wyruszyli (w eskorcie Policji do granic miasta Lublina) przez centrum miasta w kierunku Częstochowy.

Obok wymiaru duchowego Pielgrzymki – istotny był również wymiar turystyczno – rekreacyjny. Promowaliśmy na trasie naszego pielgrzymowania Lublin i Lubelszczyznę, a także aktywny sposób spędzania wolnego czasu jak również bezpieczeństwo (każdy uczestnik pielgrzymki jechał w kasku i stroju o widocznych jaskrawych barwach zgodnie z przepisami ruchu drogowego). Mamy nadzieję, że Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisze się do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

W imieniu organizatorów i uczestników Pielgrzymki: serdecznie dziękujemy za udzielenie Honorowego Patronatu, Komendantowi Głównemu Policji – Panu nadinsp. Markowi Działoszyńskiemu, Metropolicie Lubelskiemu Abp Stanisławowi Budzikowi oraz Marszałkowi Województwa Lubelskiego Panu Sławomirowi Sosnowskiemu, które niewątpliwie przyczyniły się do podniesienia rangi tego wydarzenia.

(KWP w Lublinie / bf)

Powrót na górę strony