Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brandenburscy policjanci z wizytą w Warszawie

Data publikacji 28.07.2014

Niemieccy policjanci przyjechali specjalnie do Warszawy na panel "Motocyklista na drodze". Podkomisarz Steve Fuch i aspirant sztabowy Jens Bottcher na co dzień dosiadają BMW 1200RT i na tych motocyklach przybyli do stolicy.

586 km pokonali dwaj brandenburscy policjanci, którzy przyjechali specjalnie do Warszawy na panel "Motocyklista na drodze". Podróż zajęła im niecałe sześć godzin. Podkomisarz Steve Fuch i aspirant sztabowy Jens Bottcher dosiadają BMW 1200RT.

W czwartkowe popołudnie wizytowali Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, gdzie zapoznali się z zadaniami Centrum, jego funkcjonowaniem w oparciu o dane z monitoringu. Dowiedzieli się, jakie zadania ma Straż Miejska, jakie Policja oraz inne służby, dla których CZK jest narzędziem pracy podczas usuwania skutków wypadków, w trakcie pożarów, imprez masowych.

W piątek wieczorem niemieccy policjanci obserwowali pracę patrolu warszawskiej "drogówki", który czuwał nad kierowcami wyjeżdżającymi z Warszawy na weekend. Nasi policjanci wystawili trzy mandaty za przekroczenie prędkości. Podczas kontroli drogowej jednego z motocyklistów okazało się, że kierowca porusza się pojazdem bez ważnych dokumentów. Dowód rejestracyjny motocykla został zatrzymany dwa miesiące temu z uwagi na zły stan techniczny.

Wizyta niemieckich policjantów była wspólną inicjatywą Zarządu Dróg Miejskich, Dekry Polska, Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Ambasady Niemiec w Warszawie i odbyła się w ramach prowadzonej kampanii ZDM "Załóż odblask".

(KSP / bf)

Powrót na górę strony