Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa

Data publikacji 26.07.2014

- Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

Centralne obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystością w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. To tam wręczono nominacje i odznaczenia.

- 95-lecie Policji nadaje waszym wyróżnieniom szczególną rangę – zwrócił się do wyróżnionych policjantów minister Bartłomiej Sienkiewicz. - Policja jest kręgosłupem porządku i ładu społecznego. Dzień w dzień jest na pierwszej linii walki o zapewnienie bezpieczeństwa. - dodał szef MSW.

Następnie uroczystości przeniosły się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odbyło się tam m.in. ślubowanie policjantów Oddziału Prewencji Policji KSP oraz promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zwrócił się do policjantek i policjantów słowami: - Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych. Będziecie musieli stawać twarzą w twarz z niełatwą niekiedy rzeczywistością, zmagając się z przeciwnikami ładu publicznego gotowymi na wszystko. Będziecie czasami niesłusznie oskarżani przez przestępców w imię ich prawa do obrony - mówił minister.

- Będziecie niekiedy celem niesprawiedliwych ocen, ataków medialnych. Będziecie doświadczać w tej służbie, obok radości z pełnionego obowiązku, także goryczy niezrozumienia. Dostąpiliście dziś zaszczytu, ale i wzięliście na siebie twarde jarzmo obowiązku wobec Polski i Polaków" - zwrócił się do powołanych policjantów Bartłomiej  Sienkiewicz.

(PAP / mg)

 

Film Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa

Pobierz plik Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa (format mp4 - rozmiar 26.09 MB)

Powrót na górę strony