Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medalista w mundurze

Data publikacji 28.07.2014

St. post. Kamil Budziejewski z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi aż trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium podczas V Igrzysk Policjantów i Strażaków, które odbyły się w okresie od 12 do 20 lipca 2014 roku w Brukseli.

Kamil swoją pasję realizuje odkąd ukończył 10 lat. Wówczas uprawiał biegi przełajowe. W kolejnych latach sportowej kariery ukierunkował się na biegi krótkodystansowe i zaczął odnosić kolejne sukcesy. Z mundurem związał się po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim, już jako magister pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej. W Oddziale Prewencji Policji w Łodzi służy od 2012 roku. Jak twierdzi, służba w mundurze obok osiągnięć sportowych była zawsze dla niego życiowym celem.

26-letni sprinter, który związany jest z AZS Łódź, podczas ostatnich igrzysk Policjantów i Strażaków w Brukseli zdobył indywidualny złoty medal na swoim koronnym dystansie 400 metrów, pokonując rywali z całej Europy wynikiem 47,70 s. Poza osiągnięciem indywidualnym zdeklasował strażaków i policjantów z innych krajów w rywalizacjach sztafetowych na dystansie 4x100 i 4x400. Złoty medal we wspomnianych konkurencjach odbierał wspólnie z trójką strażaków z województw łódzkiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Ostatnie sukcesy Kamila to tylko cześć jego sportowego dorobku. Trenując pod skrzydłami trenera Piotra Kuczkowskiego w 2012 roku reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie na dystansie 4x400 metrów. W tym samym roku otarł się o podium Mistrzostw Europy w Helsinkach w biegu sztafetowym 4x400 metrów.

Kamil po Igrzyskach mundurowych nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na imprezach krajowych a także trenuje z myślą o zakwalifikowaniu się do kadry Polski na Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janeiro w Brazylii.

Gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów

(KWP w Łodzi / bf)

 

Powrót na górę strony