Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ odzyskali skradziony pojazd wart 400 tys. złotych

Data publikacji 29.07.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Kielc odzyskali specjalistyczny samochód ciężarowy marki "Iveco" o wartości ok. 400 tys. złotych. Jak ustalili śledczy, samochód został skradziony na terenie Włoch na szkodę jednego z tamtejszych przedsiębiorców. Śledczy zatrzymali 3 osoby, zabezpieczyli dokumentację i blisko 8,5 tys. euro. Odzyskany pojazd powróci do prawowitego właściciela

Tuż po przekazanym sygnale o kradzieży sprzętu z terenu Włoch sprawą zajęli się funkcjonariusze Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego, którzy na podstawie zebranych informacji już po kilku godzinach mieli podejrzenia, kto mógł dokonać przestępstwa.

Niezwłocznie przeprowadzone działania na terenie dwóch województw, świętokrzyskiego i śląskiego, które pozwoliły na zatrzymanie 40-letniego mężczyzny oraz 27-letniej kobiety, mieszkańców woj. śląskiego, podejrzanych o kradzież Iveco. Trzeci z zatrzymanych to 36-letni mieszkaniec województwa świetokrzyskiego, który miał być nabywcą specjalistycznego samochodu.

Wobec zatrzymanych zastosowano poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Zabezpieczony pojazd trafi teraz do prawowitego właściciela.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony