Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 29.07.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 600 krzaków rośliny w różnych fazach wzrostu oraz ponad 10 kilogramów konopi w trakcie suszenia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał zatrzymany przez policjantów 35-latek. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu opolskiego może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Zebrane informacje pozwoliły na przeprowadzenie przez funkcjonariuszy przeszukania typowanej posesji.

W trakcie działań policjanci ujawnili  plantację z prawie 600 krzewami konopi indyjskiej w różnych fazach wzrostu. Rośliny były uprawiane z zastosowaniem urządzeń zapewniających odpowiednie nawodnienie, nawożenie oraz oświetlenie. Pomieszczenia były wentylowane. Funkcjonariusze zabezpieczyli sadzonki oraz sprzęt służący do ich uprawy. Ponadto w pomieszczeniach ujawniono ponad 10 kilogramów konopi w trakcie suszenia.

W trakcie realizacji tej sprawy zatrzymany został 35-letni mieszkaniec powiatu opolskiego.  Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty wytwarzania, wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych oraz uprawy  znacznej ilości konopi wbrew przepisom ustawy.

Na wniosek prokuratora okręgowego sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego  na 3 miesiące.

Takie przestępstwa zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Film Zlikwidowana plantacja konopi

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja konopi (format mp4 - rozmiar 4.42 MB)

Powrót na górę strony