Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uratował 82-latkę z płonącego domu

Data publikacji 29.07.2014

Do pożaru domu mieszkalnego doszło wczoraj w miejscowości Rakówka. Wydobywający się oknami ogień zauważył będący po służbie dyżurny biłgorajskiej komendy. Policjant, podejrzewając, że ktoś może być w środku, pobiegł na ratunek. Jak się okazało, wewnątrz znajdowała się samotnie mieszkająca 82-latka, która dodatkowo miała problemy z poruszaniem się. Mężczyzna wyprowadził kobietę na zewnątrz, a gdy ta była już bezpieczna, próbował gasić rozprzestrzeniający się ogień.

Do pożaru domu doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Rakówka. Policjant wydziału prewencji biłgorajskiej komendy, w dniu wolnym od służby, wraz z żoną wybrał się na przejażdżkę rowerową. W pewnej chwili małżeństwo zauważyło dym i ogień wydobywający się oknami jednego z domów.

Policjant, podejrzewając, że ktoś może znajdować się w środku, porzucił rower i ruszył z pomocą. Ponieważ budynek palił się wewnątrz, liczyła się każda sekunda. Żona policjanta pobiegła w stronę pobliskich gospodarstw wezwać dodatkową pomoc. Kiedy mężczyzna znalazł się w środku, zauważył w jednym z pomieszczeń starszą kobietę, którą wyprowadził na zewnątrz. Jak się okazało, mieszkająca samotnie 82-letnia kobieta miała trudności z poruszaniem się. Kiedy policjant był pewien, że jest już bezpieczna, wrócił na miejsce i zaczął gasić pożar wraz z przybyłymi na miejsce sąsiadami.

Wezwani do pożaru strażacy jako przyczynę pożaru wskazali zwarcie instalacji elektrycznej w miejscu podłączenia starego radia i telewizora. Poszkodowaną zaopiekowała się jej rodzina.  Asp. Szt. Wiesław Buryło jest policjantem z 23-letnim stażem służby. Od kilku lat pełni służbę jako dyżurny zespołu dyżurnych biłgorajskiej jednostki.

(KWP w Lublinie / mg)

 

Powrót na górę strony