Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani skimmerzy

Data publikacji 29.07.2014

Policjanci z Zabrza i Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 4 skimmerów. Podejrzani w kilku bankomatach na terenie Śląska założyli nakładki umożliwiające odczytanie danych pasków kart płatniczych. Sprawcy decyzją zabrzańskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 25 lat więzienia.

Skimming to sposób na przechwytywanie danych z kart kredytowych za pomocą specjalnych urządzeń montowanych w bankomatach. Do zatrzymania podejrzanych doszło w minioną niedzielę, kiedy wymienieni prawdopodobnie zamierzali opuścić nasz region.

Zajmujący się sprawą policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Katowicach oraz ich koledzy z Zabrza zatrzymania dokonali na Drogowej Trasie Średnicowej. Podejrzani, którymi okazali się 4 obywatele Bułgarii w wieku od 22 do 50 lat, byli kompletnie zaskoczeni akcją policji. Wcześniej mundurowi przejęli sprzęt elektroniczny zamontowany na bankomatach, przy pomocy których sprawcy mogli klonować karty płatnicze.

Jak wynika z prowadzonego śledztwa, urządzenia służące do odczytywania kodów PIN zostały zainstalowane w ubiegłym tygodniu na kilku bankomatach w województwie śląskim, w tym 2 bankomatach na terenie Zabrza. Policyjni specjaliści zajmujący się tego typu przestępczością przez cały od chwili ujawnienia zainstalowanego w bankomacie nielegalnego urządzenia, nieprzerwanie prowadzili działania zmierzające do namierzenia sprawców i ich zatrzymania, a także zebrania dowodów popełnianych przestępstw. Ich czynności zakończyły się pełnym sukcesem.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek policji i prokuratury, zabrzański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy wszystkich podejrzanych.

(KWP w Katowicach / bf)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.89 MB)

Powrót na górę strony