Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1000 zł mandatu oraz 25 punktów karnych

Data publikacji 29.07.2014

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej, jechał z nadmierną prędkością. Kierujący motocyklem został zatrzymany przez polkowicką drogówkę na krajowej „trójce”. Policjanci za brawurową jazdę i popełnione wykroczenia ukarali go 1000-złotowym mandatem oraz 25 punktami karnymi. Kierowca straci uprawnienia do kierowania pojazdami i aby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

27 lipca 2014 roku po godz. 17.00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach patrolowali drogę krajową nr 3. Jechali radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Na wysokości miejscowości Kłobuczyn, zauważyli motocyklistę, który - jadąc w stronę Zielonej Góry - zaczął wyprzedzać na podwójnej linii ciągłej dwa samochody, w tym cysternę. Następnie, jadąc dalej i nadal nie zważając na przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał na skrzyżowaniu. W tym miejscu urządzenie do pomiaru prędkości rejestrowało 160-180 km/h. Potem kierujący wyprzedzał na kolejnym skrzyżowaniu, następnie jechał z prędkością ponad 160 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu głogowskiego, do kontroli. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 25 punktami karnymi. Dodatkowo okazało się, że nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. W związku z popełnionymi wykroczeniami i „zdobytymi” punktami karnymi motocyklista musi się teraz liczyć ze stratą uprawnień do kierowania.

(KWP we Wrocławiu / bf)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.42 MB)

Powrót na górę strony