Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zabezpieczyło 9 milionów papierosów

Data publikacji 30.07.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Służby Celnej zabezpieczyli prawie 9 milionów sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 5 milionów złotych. Z ustaleń CBŚ wynika, że papierosy pochodzą z przemytu z Singapuru.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Gdyni pracowali nad sprawą przemytu nielegalnych papierosów do naszego kraju. Ustalili, że nielegalny magazyn tytoniu może znajdować się na terenie Katowic. Dzięki wspólnej akcji na miejscu zabezpieczyli prawie 9 milionów sztuk nielegalnych papierosów, których wartość oszacowali na ponad 5 milionów złotych. W tym samym czasie, w zupełnie innej części Katowic, druga grupa policjantów CBŚ KGP zatrzymała kierowcę ciężarówki, który był zamieszany w przemyt.

Z ustaleń funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że nielegalny tytoń został przemycony do naszego kraju z Singapuru, a wprowadzenie całego zabezpieczonego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oraz cła w kwocie co najmniej 9 milionów złotych.

Sąd Rejonowy w Gdańsku zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec zatrzymanego mężczyzny.

(CBŚ, foto: Izba Celna w Gdyni)

Powrót na górę strony