Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 30.07.2014

Małopolscy policjanci zlikwidowali pokaźną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze z Niepołomic zabezpieczyli prawie 200 krzewów konopi oraz 530 doniczek ze ściętymi już łodygami. Zebrane dowody wskazują, że na plantacji uprawiano około 800 krzewów konopi.

Plantacja znajdowała się w Niepołomicach na nieogrodzonej działce, porośniętej nieprzycinaną trawą i krzewami, co miało zamaskować prowadzoną działalność przestępczą.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 27, 35 i 44 lata. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku w trakcie „doglądania” uprawy. Przyszli podlać rośliny.

Podejrzani zostali zatrzymani w policyjnym areszcie oczekując na zarzuty. Usłyszą zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  -  „Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia (...) konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych (...) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

To już kolejna, nielegalna  plantacja konopi indyjskich zlikwidowana przez małopolskich Policjantów od początku roku. Z policyjnych analiz wynika, że w większości zyski z upraw zasilają finansowo „konto” grup przestępczych, w dużej mierze powiązanej ze środowiskiem chuliganów stadionowych.

(KWP w Krakowie / bf)

Film Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Pobierz plik Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana (format mp4 - rozmiar 8.85 MB)

Powrót na górę strony