Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 8 mln papierosów bez akcyzy

Data publikacji 30.07.2014

26 lipca br. poznańscy policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. W magazynie, do którego weszli znajdowało się ponad 8 milionów papierosów znanej marki. Zatrzymanym mężczyznom grozi grzywna i do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji na Jeżycach 26 lipca br. zabezpieczyli 32 palety papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 8 milionów papierosów jednej ze znanych marek.

Policjanci dzięki uzyskanym informacjom ustalili, że dwóch mężczyzn przechowuje w jednym z wynajmowanych przez nich magazynów na terenie Poznania, wyroby tytoniowe niewiadomego pochodzenia. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 8 milionów papierosów. Wszystkie bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali dwóch mężczyzn 37- i 38-letnich mieszkańców województwa lubuskiego.

Wyroby tytoniowe trafiły do policyjnego depozytu. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 6 milionów złotych. Jeżeli zarzuty się potwierdzą mężczyznom grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował dwumiesięczny areszt.

(KWP w Poznaniu / bf)

Powrót na górę strony