Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

Data publikacji 30.07.2014

W tym roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody, które rozpoczynają się dzisiaj, zostały objęte honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.W spotkaniu Prezydenta RP z Powstańcami Warszawskimi, które odbyło się dzisiaj w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, wziął udział Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.

Punktualnie o godzinie 11.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbyło się spotkanie Powstańców Warszawskich z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, który „zasłużonym dla podtrzymywania pamięci o powstaniu warszawskim” wręczył  odznaczenia państwowe.

Prezydent RP podpisał także ustawę o ochronie znaku Polski Walczącej. Ustawa głosi: „Znak Polski Walczącej, będący symbolem walki polskiego narodu z niemieckim agresorem i okupantem podczas II wojny światowej, stanowi dobro ogólnonarodowe i podlega ochronie należnej historycznej spuściźnie Rzeczypospolitej Polskiej. (…) Otaczanie Znaku Polski Walczącej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie znajduje się także zapis, że„kto publicznie znieważa znak Polski Walczącej, podlega karze grzywny”.

Stołeczni policjanci wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej także i w tym roku będą dbać o bezpieczeństwo uczestników obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Przy zabezpieczeniu pracować będą policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policyjni wywiadowcy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony