Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeładowany bus

Data publikacji 30.07.2014

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Środy Wlkp. zatrzymali właściciela gospodarstwa rolnego, który nieprawidłowo przewoził pracowników sezonowych. Pasażerowie siedzieli ściśnięci w przedziale pasażerskim bez pasów, a dwóch nastolatków przewożonych było w części ładunkowej pojazdu. Kierowca stracił prawo jazdy. O ostatecznej wysokości kary zadecyduje sąd.

We wtorek 29 lipca wczesnym rankiem policjanci drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena T4. Kierowca przewoził busem pracowników sezonowych do swojego gospodarstwa. Policjanci ujawnili wiele nieprawidłowości podczas tego transportu. Mimo iż pojazd był przystosowany do przewożenia 9 osób, podróżowało nim aż 13. Na domiar złego dwóch nastolatków podróżowało w części ładunkowej, siedząc na kole zapasowym.

Zarówno kierowca, jak i żaden z przewożonych pasażerów, nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci ruchu drogowego mieli również zastrzeżenia co do stanu technicznego volkswagena, dlatego konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego busa. Dalsza jazda była niemożliwa.

W związku z tym, że kierowca w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego, policjanci dokonujący kontroli zatrzymali rolnikowi prawo jazdy. Mundurowi skierują wniosek do sądu o ukaranie 56-latka.

Szef średzkiej drogówki zwraca uwagę, że przy takim przewożeniu pasażerów wystarczyłoby nagłe hamowanie, by ludzie wewnątrz zostali ranni, a przy zderzeniu z innym pojazdem, bądź wywróceniu samochodu szanse na przeżycie pasażerów zmalałoby niemal do zera.

Nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje, dlatego w całym okresie letnim przewóz osób będzie pozostawał w ciągłym zainteresowaniu policjantów ruchu drogowego.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.28 MB)

Powrót na górę strony