Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę handlującą narkotykami w Koronowie

Data publikacji 31.07.2014

Kolejna, 10. już osoba usłyszała zarzuty w sprawie handlu znaczą ilością narkotyków na terenie Koronowa. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlikwidowali w ten sposób zorganizowaną grupę trudniącą się tym przestępczym procederem. Jak oszacowali policjanci, dilerzy zdążyli wprowadzić na rynek ponad 15 kg różnego rodzaju środków odurzających o czarnorynkowej wartości prawie 430 tys. zł. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj (30.07.br) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali kolejną, 10. już osobę w tej sprawie - 20-letniego mieszkańca gminy Koronowo.

Przypomnijmy: Sprawa miała swój początek w połowie stycznia br.. Doszło wówczas do pierwszych zatrzymań osób zamieszanych w narkotykowy proceder. Kilkumiesięczna praca kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy dała podstawy do ostatecznego uderzenia. Tylko w ciągu kilku dni policjanci zatrzymali do sprawy na terenie Koronowa 19-latkę i 7 mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat. Wśród nich znajdował się 24-letni organizator przestępczego biznesu. To u niego w mieszkaniu podczas przeszukania kryminalni znaleźli spore ilości różnych substancji odurzających, a także „dilerówki” i wagi elektroniczne. Na początku kwietnia policjanci rozliczyli jeszcze do sprawy 9. osobę - 20-latka.

Według szacunków kryminalnych grupa ta zdążyła wprowadzić na rynek ponad 15 kg narkotykowych specyfików, wśród nich m.in. haszysz, marihuanę, amfetaminę i kryształki MDMA, na czym zarobiła prawie 430 tys. zł.

Szeroki materiał dowodowy jaki zgromadzili policjanci dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej wprowadzającej do obrotu znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymany wczoraj 20-latek odpowie za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością narkotyków.

Wszystkim podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony