Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwa

Data publikacji 31.07.2014

31-letni mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany przez tamtejszych policjantów pod zarzutem zabójstwo swojego ojca oraz usiłowanie zabójstwa matki. Do podobnego zdarzenia doszło w Działdowie, gdzie w ręce stróżów prawa wpadł Michał C. podejrzany o zabójstwo 36–letniego mężczyzny. Poszkodowanego z poważnymi obrażeniami głowy znaleziono w domu sprawcy. Obu zatrzymanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do jednego z tych zdarzeń doszło w miniony poniedziałek. W godzinach porannych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany przez zgłaszającą i zarówno pokrzywdzoną o zabójstwie. Z relacji kobiety wynikało, że jej syn zabił ojca. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że 31–letni mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem swojego ojca, a następnie ranił matkę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny, natomiast ranna kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana  do szpitala w Iławie.

Funkcjonariusze w niecałą godzinę później zatrzymali podejrzanego. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa  dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki oraz prokurator. Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Jeszcze wczoraj Łukasz D. został odkonwojowany do zakładu leczniczego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące..

Dzień później, po południu, w Działdowie miało miejse podobne zdarzenie. Oficer dyżurny działdowskiej komendy Policji został poinformowany przez dyspozytora centrum powiadamiania ratunkowego o tym, że w jednym z domów w Działdowie zespół pogotowia udziela pomocy mężczyźnie z poważnymi urazami głowy. Niestety lekarz stwierdził zgon 36-latka. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali kryminalni oraz technik kryminalistyki. Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków. Zabezpieczone ślady wskazywały, że do śmierci  doszło najprawdopodobniej w wyniku uderzeń zadanych twardym narzędziem. Na podstawie ustaleń policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu właściciela domu - Michała C.

Intensywne działania śledczych i zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 31-latkowi zarzut zabójstwa. Podejrzany w trakcie składanych wyjaśnień przyznał się do zarzucanego mu czynu. Do tragedii doszło najprawdopodobniej w wyniku kłótni i późniejszej bójki między mężczyznami. Dzisiaj policjanci zwrócą się do prokuratora o wniesienie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Wczoraj z kolei, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Iławie wobec 31-latka podejrzanego o zabójstwo ojca oraz usiłowanie zabójstwa matki zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy i umieszczenie go w zakładzie leczniczym.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / bf)

Powrót na górę strony