Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało kolejny magazyn z nielegalnymi papierosami

Data publikacji 31.07.2014

Realizując działania wymierzone w przestępczość akcyzową policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z celnikami zlikwidowali kolejny magazyn z papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Zabezpieczono 420 tys. sztuk wyrobów tytoniowych o wartości blisko ćwierć miliona złotych.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami wrocławskiej Izby Celnej zlikwidowali magazyn z nielegalnymi papierosami. Do ujawnienia miejsca składowania produktów doszło dzięki wspólnej realizacji, jaką przeprowadzono na terenie jednej z miejscowości powiatu zgorzeleckiego.

Nielegalne wyroby tytoniowe nie posiadały wymaganych polskimi przepisami znaków akcyzowych i ukryte były w podziemiach starego, opuszczonego budynku, w okolicach jednego z targowisk. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 420 tys. sztuk papierosów. Ich wartość określona została na blisko ćwierć miliona złotych. 

Przeprowadzone działania są kontynuacją szeregu realizacji z udziałem policjantów Centralnego Biura Śledczego, wymierzonych w przestępczość akcyzową.

Przypomnijmy, że w październiku 2013 roku zlikwidowana została na terenie Dolnego Śląska nielegalna fabryka papierosów, a w lutym 2014 roku krajalnia nielegalnego tytoniu. Z kolei kilka dni temu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie w funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zlikwidowali na terenie Wrocławia magazyn z nielegalnymi papierosami, zatrzymując dwóch mężczyzn, którzy trafili na 3 miesiące do aresztu.

W świetle przepisów karno – skarbowych za tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysokie kary finansowe.  

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony