Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Towar o wartości ponad 1,7 mln zł miał trafić do Wielkiej Brytanii

Data publikacji 31.07.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w obecności kołobrzeskich funkcjonariuszy z Izby Celnej, skontrolowali tira stojącego na parkingu w rejonie Wałcza. Podejrzewali, że samochód może mieć związek z przemytem - nie mylili się. Policjanci znaleźli 288 kartonów zawierających po 50 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wynika z ustaleń, towar o czarnorynkowej wartości ponad 1,7 mln zł miał trafić do Wielkiej Brytanii.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prowadzili działania rozpoznawcze dotyczące planowanego przemytu z Polski do Wielkiej Brytanii znacznej ilości papierosów. Mundurowi ustalili markę i inne cechy identyfikacyjne pojazdu, którym nielegalne papierosy miały być przewiezione na Wyspy Brytyjskie.

29 lipca br. policjanci, w obecności funkcjonariuszy Izby Celnej z Kołobrzegu, skontrolowali wytypowanego tira, stojącego na strzeżonym parkingu w okolicach miejscowości Wałcz. Gdy otworzyli skrzynię załadunkową zobaczyli plastikowe skrzynie na owoce. To ich jednak nie zmyliło. Za skrzyniami przemytnicy ukryli 288 kartonów zawierających po 50 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy. To łącznie 2,88 mln sztuk papierosów o czarnorynkowej wartości ponad 1.7 mln złotych. Uszczuplenia Skarbu Państwa w związku z nieopłaconą akcyzą oraz cłem i vatem szacuje się na ponad 2,86 mln zł.

Pojazd wraz z zawartością zabezpieczyli funkcjonariusze Izby Celnej. Zatrzymanie organizatorów przemytu pozostaje kwestią czasu. Sprawę prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony