Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę przestępczą kradnącą auta

Data publikacji 31.07.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozbili grupę przestępczą, która dokonywała kradzieży z włamaniem do samochodów luksusowych i dostawczych na terenie Polski i Francji. Szacuje się, że grupa ta mogła dokonać kradzieży w sumie kilkudziesięciu aut. Do aresztu trafiło czterech mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało zarzuty kierowania grupą przestępczą.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu radomskiej policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu prowadzili śledztwo dotyczące kradzieży pojazdów na terenie Polski i Francji. Z ustaleń śledczych wynikało, że grupa mężczyzn od jakiegoś czasu kradnie dostawcze samochody, np. mercedesy sprintery oraz luksusowe auta, w zależności od tego, które są w danym momencie najbardziej popularne. Auta kradzione na terenie Francji były przewożone do Polski i tu sprzedawane. Część z nich była legalizowana, natomiast pozostałe sprzedawane na części. Szacuje się, że grupa ta mogła dokonać kradzieży w sumie kilkudziesięciu aut.

Radomscy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach czterech mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Dwóch z nich -23 i 36-latek zostali zatrzymani w niedzielę w Puławach, podczas gdy przemieszczali się skradzionymi samchodami marki BMW. Auta te mieli przekazać paserom, ale uniemożliwiło im to dynamiczne zatrzymanie przez funkcjonariuszy. Starszy z mężczyzn to mieszkaniec Radomia. Obaj usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Kolejnych dwóch mężczyzn - braci z Radomia  w wieku 34 i 35 lat - wpadło w ręce policjantów we wtorek. Jeden z nich został zatrzymany w Dęblinie. Obaj usłyszeli zarzut kierowania grupą przestępczą. W czwartek zostali doprowadzeni do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci w ostatnich dniach odzyskali cztery auta skradzione na terenie Francji.

Zatrzymanym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / bf)

Powrót na górę strony