Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania Dolnośląskiej Policji do rozpoczęcia jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich I i II ligii

Data publikacji 31.07.2014

W związku z rozpoczynającym się nowym sezonem rozgrywek piłki nożnej I i II ligii, zorganizowano w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu spotkanie poświęcone zapewnieniu bezpieczeństwa podczas meczów piłkarskich, któremu przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Artur Falkowski. Uczestnicy omawiali tematy związane z zagrożeniami, jakie mogą ewentualnie pojawić się w trakcie takich wydarzeń sportowych.

30 lipca br. w siedzibie wrocławskiej komendy wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane ze zbliżającym się nowym sezonem rozgrywek piłkarskich I i II ligii. Przewodniczył jemu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Artur Falkowski.

W trakcie spotkania omówiono zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych oraz sposobów przekazywania informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za ład i porządek w czasie takich wydarzeń sportowych. W spotkaniu z ramienia policji uczestniczyli również przedstawiciele komend miejskich i powiatowych, a także funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania pseudokibiców.

Poruszono także temat związany z zagrożeniami, które mogą wystąpić podczas spotkań ligowych, w których uczestniczą wybrane, dolnośląskie kluby. Po tym spotkaniu zebrał się też wojewódzki zespół interdyscyplinarny.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony