Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podrobione konsole

Data publikacji 31.07.2014

Jedna z poznańskich firm zajmująca się handlem sprzętem elektronicznym sprzedawała konsole z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci w jej siedzibie zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 1 miliona złotych. Jeżeli zarzuty się potwierdzą właścicielom grozi do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Poznaniu z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w lipcu br. weszli do jednej z firm w Poznaniu, która sprzedawała sprzęt elektroniczny. W siedzibie firmy policjanci zabezpieczyli konsole do gier. Sprzęt jaki wypuszczano na rynek posiadał podrobione znaki towarowe. Jak ustalili policjanci, towar sprowadzano z Chin.

Konsole znajdowały się w różnych pomieszczeniach firmy. Właściciele handlowali podrobionym towarem na terenie Polski i Czech.  Przedmioty można było nabyć w sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz stronach internetowych. W trakcie zabezpieczenia konsol był obecny przedstawiciel pokrzywdzonej firmy.

Jak wynika z ustaleń, właściciele firmy z handlu konsolami uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jeżeli zarzuty się potwierdzą mogą oni odpowiedzieć za naruszenia przepisów ustawy o Prawie własności przemysłowej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / bf)

Powrót na górę strony