Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za pół miliona złotych

Data publikacji 01.08.2014

Działania siedleckich policjantów doprowadziły do ustalenia podejrzanych o rozbój na 63-letniej kobiecie. Funkcjonariusze odzyskali także blisko pół miliona złotych, które padły ich łupem. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego. Zamaskowani sprawcy weszli do domu swojej ofiary, a następnie ją zaatakowali przewracając na podłogę. Napastnicy związali 63-letnią kobietę. Sprawcy z domu zabrali pół miliona złotych. Po całym zdarzeniu poszkodowana kobieta zdołała się jednak oswobodzić i zawiadomić policję.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej i ustaleniom procesowym siedleckich policjantów zatrzymano dwie osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa i odzyskano zrabowane pieniądze. Podejrzanymi okazali się dwaj 23-letni mieszkańcy powiatu łukowskiego. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony