Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

Data publikacji 01.08.2014

Blisko kilogram narkotyków, w tym heroinę, amfetaminę i marihuanę ujawnili i zabezpieczyli policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie CBŚ KGP. Do sprawy zatrzymany został 42-latek. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 35 tys. zł. Podejrzanemu grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do zatrzymania 42-letniego mieszkańca woj. pomorskiego doszło na początku tygodnia w jednym z mieszkań w Warszawie.  Z ustaleń policjantów CBŚ w Lublinie zajmujących się na co dzień zwalczaniem zorganizowanej przestępczości narkotykowej wynikało, że 42-latek może  przechowywać w mieszkaniu  znaczne ilości narkotyków należących do grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem ich do obrotu.  We wtorek przyszedł czas na realizację.

42-letni Mariusz S. nie spodziewał się wizyty policjantów. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków. Zabezpieczono ponad 700 g marihuany, amfetaminę i heroinę.  Odnaleziono także  woreczki foliowe oraz wagę elektroniczną. Wartość narkotyków szacowana jest na blisko 35 tys. zł.  

Mariusz S. przewieziony został do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, gdzie usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany odpowiadał będzie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec niego  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Jak mówią policjanci,sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie / bf)

Powrót na górę strony