Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich

Data publikacji 01.08.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie zlikwidowali kolejną w regionie plantację konopi indyjskich. W sumie zabezpieczono 47 nielegalnych krzaków oraz blisko 1,5 kg marihuany. W tej sprawie zatrzymano Bartłomieja W. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej 29 lipca br. po raz kolejni uderzyli w przestępczość narkotykową. Jednak zanim do tego doszło, kryminalni zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje.

Po południu funkcjonariusze odwiedzili jedną z posesji w gminie Barczewo. Tam w specjalnie przygotowanym namiocie policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli 47 krzaków konopi indyjskich o wys. około 1,60 m. Kryminalni zabezpieczyli też blisko 1,5 kg marihuany.

W tej sprawie policjanci zatrzymali Bartłomieja W., któremu przedstawili zarzut uprawy konopi indyjskich oraz posiadania środków odurzających. Podczas przesłuchania mieszkaniec gm. Barczewo przyznał się do stawianych zarzutów, jednak odmówił składania wyjaśnień.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna założył plantację kilka miesięcy temu. Nasiona krzaków na jej rozpoczęcie kupił w Internecie. Wytworzone narkotyki miały później trafić na olsztyński rynek.

Wczoraj prokurator z Prokuratury Rejonowej Olsztyn Północ zastosował wobec podejrzanego 6 tys. zł poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji, w ramach którego mężczyzna będzie musiał  dwa razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Bartłomiejowi W. może grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / bf)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.9 MB)

Powrót na górę strony