Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli marihuanę i anaboliki

Data publikacji 01.08.2014

Krakowscy policjanci zatrzymali pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających 33-letniego mieszkańca Krakowa powiązanego ze środowiskiem chuliganów stadionowych. Zabezpieczono ponad kilogram marihuany i anaboliki. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

To kolejna realizacja wymierzona przestępczość narkotykową w Małopolsce, powiązaną ze środowiskiem pseudokibiców. Rozpracowując środowiska handlarzy narkotykowych policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dotarli do podkrakowskiej miejscowości, gdzie – jak podejrzewali – ukrywa się mężczyzna powiązany ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców trudniący się handlem środkami odurzającymi.

W mieszkaniu zatrzymanego policjanci odnaleźli narkotyki przygotowane do sprzedaży. W sumie w torbie sportowej znajdował się ponad kilogram marihuany. Policjanci zabezpieczyli także inne substancje – m.in. anaboliki, różnego rodzaju tabletki, które trafią do szczegółowych badań laboratoryjnych. W jednym z pomieszczeń znajdował się specjalny namiot używany przy  uprawie konopi indyjskich wraz ze specjalistycznymi przyrządami służącymi do prowadzenia takiej plantacji. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna przygotowywał następną  produkcję narkotyku.  Podczas przeszukania zabezpieczono także pieniądze, telefony komórkowe, wagę i akcesoria świadczące o prowadzonych transakcjach narkotykowych.

Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu zatrzymany został 33-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa. Trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty karne. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

Policjanci zajmujący się sprawą ustalać będą dalsze osoby powiązane z przestępczym procederem, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony