Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali ludzkie życie

Data publikacji 01.08.2014

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów udało się uratować 33-letniego mieszkańca Warszawy, który wysłał do swojej matki sms-a z informacją, że planuje popełnić samobójstwo. Na szczęście mężczyzna nie zdążył spełnić swojej obietnicy, bo równie błyskawicznie interweniowali bielańscy mundurowi. Sierżant Kamila Kapłoniak już po raz kolejny uratowała mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie.

Oficer dyżurny bielańskiej komendy otrzymał informację od zdenerwowanej matki, że dostała sms-a od syna, z wiadomością, że chce on popełnić samobójstwo. Policjanci zareagowali błyskawicznie. Pod adresy, gdzie mógł przebywać mężczyzna zostały skierowane patrole. Kilkunastu policjantów w tym samym czasie przeszukiwało teren Bielan i okolic Wisły. W poszukiwanie zaangażowani byli mundurowi z prewencji, a wśród nich sierż. szt. Piotr Leszczyński i sierż. Kamila Kapłoniak.

Około 16:00 w pobliżu pętli autobusowej, przy ulicy Gwiaździstej mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez matkę. Policjanci zatrzymali 36-latka, a na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu policjantów z kilku wydziałów nie doszło do tragedii. Udało się w porę odnaleźć mężczyznę i przekazać w ręce lekarzy. Sierż. Kamila Kapłoniak już po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku miesięcy pomogła osobie, która próbowała targnąć się na własne życie. W tym roku policjantka znalazła się wśród 20 osób "Zwyczajnych - niezwyczajnych" szczególnie zasłużonych dla Bielan.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony