Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierował skradzionym audi

Data publikacji 01.08.2014

Policjanci z koszalińskiej komendy odzyskali audi S4 skradzione tydzień temu na terenie Niemiec. Właściciel wycenił straty na prawie 100 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymany został 19-letni mieszkaniec miasta. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy na jednej z  ulic podali sygnały kierowcy, aby ten zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna zignorował polecenie, wjechał na pobliski parking. Tam porzucił pojazd i zaczął uciekać w pobliskie uliczki. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. Po kilkuset metrach zatrzymali 19-latka. Podczas kontroli okazało się, że chłopak jest nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo w trakcie sprawdzenia w systemach policyjnych wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wykonując dalsze czynności mundurowi ustalili przyczynę takiego zachowania 19-latka. Auto, którym kierował zostało skradzione tydzień wcześniej na terenie Niemiec.

Zatrzymany 19-latek po przeprowadzeniu wszystkich czynności usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Odzyskany pojazd zostanie zwrócony pokrzywdzonemu.

(KWP w Szczecinie / bf)

Powrót na górę strony