Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„71. Tour de Pologne” w kujawsko-pomorskim

Data publikacji 01.08.2014

W najbliższą niedzielę i poniedziałek, 3 i 4 sierpnia, przez teren województwa kujawsko-pomorskiego pojedzie I i II etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71.Tour de Pologne”. W tych dniach policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział niemalże 400 policjantów.

Już w najbliższą niedzielę na teren województwa kujawsko-pomorskiego wjedzie wyścig kolarski „71.Tour de Pologne”, który poruszał się będzie drogą krajową  nr 55.

Wyścig  około godz. 15:40 przekroczy granicę województwa kujawsko-pomorskiego. Planowany przejazd przez Grudziądz godz. 16:00, Chełmno godz.16:50.

Wyścig dotrze do granic Bydgoszczy w godz.17:38-18:04. Kolarze po Bydgoszczy przejadą w trzech pętlach i wjadą na metę wyścigu usytuowaną na ulicy Ogińskiego, na wysokości Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego około godz.18:28-18:59.

W poniedziałek, 4 sierpnia wyścig wystartuje do II Etapu z Torunia do Warszawy. Start honorowy nastąpi na ul. Bema przy hali widowiskowo-sportowej około godz. 10:45.

Kolarze przejadą ulicami Torunia w kierunku trasy wschodniej na nowy most  na Wiśle i będą przemieszczać się drogą krajową nr 91, wzdłuż autostrady A-1 w kierunku Włocławka.

Do granic Włocławka wyścig dotrze około godz. 11:53-11:58 kolarze przejadą ulicami miasta i teren województwa opuszczą około godz. 12:46.

Impreza spowoduje zmiany  w organizacji ruchu drogowego na terenie Bydgoszczy oraz powiatów: grudziądzkiego, chełmińskiego, bydgoskiego, toruńskiego, aleksandrowskiego,  włocławskiego.

Trasa I Etapu z Gdańska do Bydgoszczy: droga  nr K-55 granica województwa pomorskiego z kujawsko-pomorskim, Dusocin, Świerkocin, Grudziądz ul. Paderewskiego, Karabinierów, Piłsudskiego, Włodka, Chełmińska, Rondo Dmowskiego, Szosa Toruńska (skręt na Pieńki król,) m. Rozgarty, Szynych, Sosnówka, Bramkówka, Podwiesk, Dolne Wymiary, Górne Wymiary, Nowe Dobra, Chełmno ul Nad Groblą, Kamionka,Wodna,22 Styczna, Toruńska, droga w- 550, Bzowo, Watorowo, Dorposz Szlach., Płutowo, Szyborno, Gołoty, Unisław ul. Żwirki i Wigury, Szeroka, Wiślana, Parkowa, Dworcowa, Droga w-551,Raciniewo,Gzin,Dabrowa Chełmińska, Nowy Dwór, Ostromecko, Strzyżawa, Bydgoszcz ul. Fordońska, Kamienna, Wyszyńskiego, C. Skłodowskiej, Most Uniwersytecki.

Trasa II Etap z Torunia do Warszawy: Start honorowy -Toruń ul. Bema, Kraszewskiego, Al. Jana Pawła, Bulwar Filadelfijski, Traugutta, Lubicka, Trasa Wschodnia, most na Wiśle, Łucka, Start Ostry droga K-91,m. Brzoza, Otłoczyn, Nowy Ciechocinek, Kuczek, Michalin, Probostwo, Kaźmierzewo, Włocławek ul. Toruńska, Okrzei, Wojska Polskiego, Kilińskiego, Plac Wolności, Warszawska, Chopina, Św. Antoniego, Stodulna, Polna, Zielna, Płocka, droga krajów K-62, m. Modzelewo, Wistka Król, Mostki, Dobiegniewo, Dąb Polski, Skoki Duże-przekazanie eskorty.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich użytkowników dróg, aby w tych dniach stosowali się do poleceń służb zabezpieczających imprezę kolarską oraz zwracali szczególną uwagę na znaki drogowe wprowadzające zmiany w organizacji ruchu.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony