Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradziony samochód, kolizja i ucieczka sprawcy

Data publikacji 01.08.2014

Honda cr-v skradziona w Belgii, kradzione tablice rejestracyjne oraz piesza ucieczka z miejsca kolizji - taka sytuacja miała miejsce wczoraj w Laskowcu na trasie K-61. Pracujący przy sprawie ostrołęccy policjanci tuż po zdarzeniu zatrzymali 25-letniego obywatela Litwy.

Wczoraj ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni, że w Laskowcu, na trasie K-61 doszło do kolizji osobowej hondy i ciężarowego mana. Sprawca kierujący hondą miał uciec pieszo z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego zaczęli wykonywać czynności związane z kolizją. W tym samym czasie pozostali policjanci przeszukiwali pobliskie lasy w celu znalezienia kierowcy. Już po chwili okazało się, że tablice rejestracyjne od pojazdu sprawcy były kradzione. Niebawem mundurowi potwierdzili, że także honda została skradziona na terenie Belgii.

Jak ustalono na miejscu, do zderzenia pojazdów doszło, gdy drogę przebiegał pies. Kierujący ciężarówką zaczął hamować, podobnie jak kierujący innych pojazdów. Kierowca hondy nie zauważył hamowania pojazdu przed nim i uderzył w naczepę ciężarówki. Nikt nie odniósł obrażeń, więc kierowcy zaczęli spychać na pobocze uszkodzoną hondę, by nie utrudniać ruchu innym pojazdom.

Po zepchnięciu pojazdu, sprawca kolizji wyjął ze środka samochodu swoje dokumenty i… zaczął uciekać w kierunku lasu. W tym czasie na miejsce zostały wysłane patrole policyjne mające na celu odnalezienie i ujęcie sprawcy. W szukaniu sprawcy pomagali także świadkowie zdarzenia. Już po kilku minutach funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego spostrzegł w lesie mężczyznę odpowiadającego rysopisem sprawcy. Na widok policjanta mężczyzna zaczął uciekać. Po kilkuset metrach pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Zatrzymanym okazał się 25-letni obywatel Litwy. Trafił on do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu ostrołęckiej komendy będą wyjaśniać okoliczności kradzieży samochodu oraz tablic rejestracyjnych na terenie Unii Europejskiej.

(KWP w Radomiu / bf)

Powrót na górę strony