Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pięciu sprawców rozboju

Data publikacji 01.08.2014

Policjanci ze Słupska zatrzymali 5 osób, które dokonały rozboju w centrum miasta. Pokrzywdzony, głuchoniemy 35-letni mężczyzna stracił pieniądze, dokumenty i rejsowy bilet autobusowy do Niemiec. Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych na dwa miesiące. Grozi im 12 lat więzienia.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o „szarpaninie” kilku osób w centrum Słupska. Wszystko działo się w nocy. Natychmiast w to miejsce skierowano policjantów. Już z daleka zauważyli oni dwóch mężczyzn uciekających ulicą. Natychmiast rozpoczęli pościg. Chwilę po tym okazało się, że to dwaj z pięciu sprawców rozboju. Pokrzywdzonym okazał się 35-letni mężczyzna, który przyjechał do Słupska, gdyż stąd miał odjechać do Niemiec. Okazało się że, pokrzywdzony jest osobą głuchoniemą. Napastnicy pobili go i ukradli mu 200 złotych, dokumenty i bilet rejsowy do Niemiec.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania aby ustalić kolejnych sprawców tego rozboju. Już nad ranem cała piątka była w policyjnym areszcie. Wszyscy zatrzymani to słupszczanie w wieku 20- 35 lat. Wśród nich znajdowała się kobieta. Sąd wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Rozbój jest przestępstwem, za które sprawcom grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / bf)

Powrót na górę strony