Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W hołdzie warszawskim powstańcom

Data publikacji 01.08.2014

Dzisiaj mija dokładnie 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. W stolicy przez cały dzień odbywać się będą uroczystości związane z tą rocznicą. Policjanci, jak co roku, włączyli się w obchody upamiętniające to wydarzenie. W imieniu Polskiej Policji hołd bohaterom Powstania Warszawskiego złożyli Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Mirosław Schossler i Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.

Rano policjanci z Mokotowa wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się przed Pomnikiem „Mokotów Walczy-1944” w parku im. Gen. Orlicz - Dreszera. Mundurowi uczestniczyli także w „Marszu Mokotowa”. Podczas obchodów Komenda Rejonowa Policji Warszawa II wystawiła poczet sztandarowy, a pod pomnikiem funkcjonariusze w imieniu Komendanta Stołecznego Policji złożyli kwiaty, oddając cześć powstańcom.

Punktualnie w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta zmiana warty.  W odprawie posterunku honorowego udział wzięli przedstawiciele władz, kombatanci oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy stolicy. Policyjną formację reprezentowali: Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Mirosław Schossler oraz Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo. Po oddaniu salwy honorowej przez kompanie reprezentacyjne: Policji, Wojska i Żandarmerii Wojskowej, zgromadzeni goście złożyli wieńce.

(KSP / mj)

 

Powrót na górę strony