Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobione towary warte prawie 900 tys. złotych

Data publikacji 02.08.2014

Odzież, zabawki i akcesoria do włosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek oferowali na swoich stoiskach obywatele Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości rynkowej prawie 900 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi z Komendy Stolecznej Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Skarbowego przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że oferowane do sprzedaży zabawki, odzież i akcesoria do włosów opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 32 tys. sztuk towaru o szacunkowej wartości rynkowej prawie 900 tys. złotych. Zabezpieczone przedmioty nie trafią do klientów, a jego właściciele poniosą  odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony