Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stanowisko kierowania operacji "Woodstock"

Data publikacji 02.08.2014

Gdy przyjedziesz do Kostrzyna, szybko zdasz sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa podczas tak wielkiej imprezy możliwe jest dzięki pracy wielu policjantów. Policję spotkasz na skrzyżowaniach, przy parkingach, na wodzie i w powietrzu. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że ponad tysiącem policjantów kieruje sztab operacji, w którym kilkanaście osób przez całą dobę koordynuje wszystkie działania policyjnych służb w mieście.

Komisariat Policji w Kostrzynie, obsługujący w pozostałych dniach kilkunastotysięczne miasto, na czas "Przystanku" staje się miejscem szczególnym. To z tego punktu kierowane są wszystkie służby Policji, które pracują w ramach corocznej operacji. Dowodzący mają do swej dyspozycji nowoczesne systemy kierowania, łączności i monitoringu. Polecenia płynące z centrum błyskawicznie zamieniane są w rozkazy, przekazywane poszczególnym posterunkom i patrolom. Systemy informatyczne wspomagają działanie wszystkich komórek. Kamery monitorujące teren imprezy przesyłają obraz do stanowiska kierowania. W przypadku konieczności podjęcia działań ich rola jest niebagatelna.

Każdego dnia w sztabie podsumowuje się wydarzenia z mijającej doby. Policjanci analizują zagrożenia i błyskawicznie przekazują wnioski dalej. Te następnie zamieniane są w decyzje, z których każdą komputerowy system odnotowuje w pamięci. Dziś już nikt nie wyobraża sobie skutecznej pracy Policji bez komputerów. Również policjanci w Kostrzynie mogą działać sprawnie dzięki wykorzystaniu techniki. Bez niej nie jest to obecnie możliwe, a tak wyjątkowa operacja jak "Przystanek Woodstock" jest tego potwierdzeniem.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

1260 policjantów w Kostrzynie ►

"Przystanek Woodstock" wystartował ►

Film Stanowisko kierowania operacji "Woodstock"

Opis filmu: woodstock

Pobierz plik Stanowisko kierowania operacji "Woodstock" (format mp4 - rozmiar 27.99 MB)

Powrót na górę strony