Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy bójki ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 04.08.2014

Tymczasowy areszt dla sprawcy piątkowego zabójstwa na os. Kazimierzowskim. Trzej pozostali uczestnicy bójki, w której zginął 31-letni mężczyzna pozostaną pod policyjnym dozorem. Tak szybkie decyzje prokuratury i sądu były możliwe dzięki błyskawicznym działaniom krakowskich policjantów, którzy zaraz po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawców, a także zebrali materiał dowodowy do przedstawienia zarzutów.

W piątek (tj. 1.08.) około godz. 22, na os. Kazimierzowskim w Nowej Hucie według relacji świadków doszło do kłótni pomiędzy kilkoma mężczyznami. Przepychanki słowne przerodziły się bardzo szybko w szarpaninę, w ruch poszły butelki. Jeden z mężczyzn, 31-latek, w wyniku odniesionych obrażeń i pomimo szybko udzielonej pomocy medycznej zmarł. Na miejsce zostały natychmiast skierowane patrole policji. Policjanci po pościgu zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w tym zdarzeniu.

Zebrany materiał dowodowy (m.in. przesłuchania świadków, analiza zabezpieczonych śladów itp.) dały podstawę do sformułowania i przedstawienia wszystkim czterem zatrzymanym zarzutów.

34-latek (notowany uprzednio za rozboje) usłyszał zarzut zabójstwa i na wniosek policji i prokuratury decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Pozostali 3 zatrzymani (w wieku 36, 39,35 lat) usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Wobec nich zdecydowano o policyjnym dozorze, poręczeniu majątkowym oraz zakazie opuszczania kraju.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony