Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z 5 kg marihuany

Data publikacji 04.08.2014

Nawet do 10 lat więzienia grozi trzydziestolatkowi z Mazowsza za próbę przywiezienia do Polski ponad 5 kg marihuany. 31 lipca wpadł w okolicach Świecka w ręce służb mundurowych.

Zwiększona liczba prewencyjnych kontroli prowadzonych przez  policję i służbę celną w minionym tygodniu, miała na celu głównie zapewnienie bezpieczeństwa bawiącym się na Woodstocku młodym ludziom. W ramach prowadzonych działań prewencyjnych związanych z odbywającym się w Kostrzynie 20. Przystankiem Woodstock, wspólny patrol słubickich policjantów i celników  zatrzymał w okolicach Świecka do kontroli samochód osobowy typu bus, który przewoził 9 pasażerów wracających z Holandii. W czasie kontroli bagażu w niebieskiej torbie podróżnej znaleziono dwa szczelnie zamknięte worki foliowe, które zawierały ponad 5 kg suszu marihuany.

Ustalono właściciela bagażu, okazał się nim trzydziestoletni mieszkaniec Mazowsza. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd Rejonowy w Słubicach zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi  w areszcie.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
 
(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony