Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie 3 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 04.08.2014

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego blisko 3000 porcji środków odurzających. Zatrzymany trafił do tymczasowego aresztu. Za czyn, o który jest podejrzany, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego głogowskiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. W trakcie przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez zatrzymanego na terenie Głogowa, funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości substancji psychotropowych i odurzających. Badania testerem narkotykowym potwierdziły, że są to narkotyki. Policjanci zabezpieczyli blisko 500 porcji rynkowych amfetaminy oraz ponad 2500 porcji marihuany. Po zatrzymaniu mężczyzna, u którego dokonano przeszukania, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.

Za przestępstwo, o które podejrzany jest 36-latek, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony