Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pirata drogowego

Data publikacji 05.08.2014

Funkcjonariusze łańcuckiej drogówki zarejestrowali pirata drogowego, który przez miejscowość Kraczkowa pędził krajową "czwórką" z prędkością ponad 169 km/h. 21-letni kierowca mercedesa został zatrzymany po policyjnym pościgu. Za popełnione wykroczenia kierującemu zatrzymano prawo jazdy kat. A i B.

Policjanci z Łańcuta patrolowali drogę krajową nr 4 oznakowanym radiowozem. W Kraczkowej, na odcinku o dozwolonej prędkości 70 km/h dostrzegli pędzącego mercedesa. Z uwagi na dużą prędkość samochodu i warunki ruchu nie zatrzymali pojazdu bezpośrednio po dokonanym pomiarze. Kierujący nie zwracał uwagi na znaki ograniczające prędkość oraz przejścia dla pieszych, przez które pędził. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po krótkim pościgu już na terenie Łańcuta, gdzie ponownie zmierzyli prędkość jego pojazdu - 169 km/h.

Kierujący mercedesem, którym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego odpowie za popełnione wykroczenia. Młody kierowca za swoją nieodpowiedzialną jazdę oraz stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Łańcucie, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary dla pirata drogowego.

(KWP w Rzeszowie / bf)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.98 MB)

Powrót na górę strony