Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 05.08.2014

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego, działając wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, podczas kontroli drogowej ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Kontrole prowadzili wykorzystując psa służbowego specjalnie przeszkolonego do wykrywania narkotyków, który przeszukał wnętrze pojazdu. Okazało się, że zabezpieczone środki odurzające to ponad kilogram marihuany. Dwaj poruszający się samochodem mężczyźni zostali zatrzymani. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na jednej z dróg powiatu dzierżoniowskiego. Policjanci prowadząc wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Kłodzka w trakcie prowadzonej kontroli drogowej w osobowym audi ujawnili znaczną ilość narkotyków. Zabezpieczone przez policjantów środki odurzające zawinięte w koc leżący na tylnej kanapie samochodu, przewozili dwaj mieszkańcy Dzierżoniowa w wieku 23 i 28 lat. W czynnościach realizowanych przez funkcjonariuszy brał udział specjalnie przeszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy, który przeszukał dokładnie cały pojazd. Sprawdzenia przeprowadzone przez specjalistów potwierdziły, że w ujawnionych workach strunowych znajduje się marihuana w ilości ponad 1 kilograma.

Obaj poruszający się samochodem mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia i trafili do policyjnego aresztu.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie w mieszkaniu jednego z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli jeszcze kilkadziesiąt porcji narkotyków.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły zabezpieczone środki odurzające, a także czy zatrzymani zajmowali się również handlem.

Za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Wrocławiu / pl)

 

Powrót na górę strony