Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie wysokościowe

Data publikacji 05.08.2014

Stołeczni policjanci z wydziału realizacyjnego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu technik wysokościowych. Szkolenie odbyło się na terenie hotelu InterContinental w Warszawie. Celem ćwiczeń była właściwa koordynacja działań różnych instytucji w trudnych warunkach na wysokości.

Funkcjonariusze w trakcie szkolenia trenowali zjazdy z budynku przy użyciu lin osobistych ze 160 metrów. Mundurowi przećwiczyli także techniki przepięć na linie zarówno przyrządów zjazdowych oraz przyrządów asekuracyjnych, a także szkolili techniki cichego zjazdu i komunikacji w zespole.

Policjanci wspólnie z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego szkolili się w warunkach dziennych i nocnych. Wspólne wykonywanie zadań służbowych w bardzo trudnych warunkach funkcjonariuszy z różnych instytucji usprawnia pracę zespołową podczas codziennej służby, szczególnie w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego.

(KSP / bf)

Powrót na górę strony