Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci wystartują w 71. Tour de Pologne Amatorów

Data publikacji 05.08.2014

Ruszył 71. Tour de Pologne - już w środę kolarze przeniosą się na szosy Małopolski, pierwszy raz w historii w wyścigu udział bierze drużyna Policji. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek objął Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem.

Jak co roku małopolscy policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników wyścigu (zabezpieczając trasy przejazdu) oraz innych uczestników ruchu drogowego organizując objazdy – do działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku zaangażowanych zostało 239 policjantów.

W tym roku po raz pierwszy małopolska Policja będzie mieć także swoich reprezentantów w wyścigu – policyjna drużyna w składzie Dariusz Bulanda, podinsp. Robert Siemek, podinsp. Marek Karkula oraz asp. Jacek Palka weźmie udział w Tour de Pologne Amatorów.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek objął Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem. Szef małopolskiej Policji jest również członkiem Komitetu Honorowego 71. Tour de Pologne.

Czterech kolarzy – amatorów reprezentujących małopolską Policję w wyścigu przygotowuje się do swojego udziału, który już w najbliższy piątek, na Podhalu. Cała czwórka, mimo fatalnej pogody, trenowała w ostatni weekend w Bukowinie Tatrzańskiej. Wcześniej trenował z nimi także piąty zawodnik policyjnej grupy, asp. Łukasz Czyż, jednak z powodu infekcji musiał zarezygnować z udziału w wyścigu.

Tour de Pologne Amatorów wystartuje spod Bukovina Terma Hotel SPA 8 sierpnia br. - około godz. 9.45 nastąpi honorowy start, potem zjazd do Poronina. Tam, kilkanaście minut po godzinie 10 kolarze - amatorzy rozpoczną wyścig podjazdem pod Ząb. Potem zjadą przez Sierockie i Leszczyny do Białego Dunajca, skąd rozpocznie się najtrudniejszy odcinek zmagań - słynna ściana w Gliczarowie. Następnie uczestnicy wyścigu zjadą do Białki Tatrzańskiej i rozpoczną finałową wspinaczkę do Bukowiny.

Trzymamy kciuki i zapraszamy do kibicowania naszym kolegom.

(KWP w Krakowie / bf)

Powrót na górę strony