Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Data publikacji 05.08.2014

3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w samochodzie przez 39-letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na ponad 45 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

Wczoraj po południu na ul. Rejowieckiej w Chełmie policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali 39- letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna w samochodzie marki VW Jetta przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest to 3000 paczek. Funkcjonariusze zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby.

Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na ponad 45 tysięcy złotych. Mężczyzna jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

(KWP w Lublinie / bf)

Powrót na górę strony