Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie pirata drogowego

Data publikacji 05.08.2014

Policjanci poznańskiej drogówki nagrali i zatrzymali motocyklistę. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania motorem i przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h. Mężczyzna dostał dwa mandaty i zakaz dalszej jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w swojej codziennej służbie mają do czynienia z różnymi przypadkami popełniania wykroczeń. Tego dnia zarejestrowali motocyklistę, który złamał prawo wiele razy.

24-letni mieszkaniec Kostrzyna jadąc motocyklem suzuki zwrócił uwagę policjantów poruszając się znacznie szybciej niż jest to dozwolone. Zatrzymania motocyklisty  mundurowi dokonali w miejscowości Jasin pod Poznaniem. Prędkość z jaką się poruszał to 171 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość to 100 km/h. Wszystko zarejestrował policyjny wideorejestrator. Kierowca nie posiadał przy sobie żadnych uprawnień do kierowania. Nigdy nie posiadał kategorii prawa jazdy, która dopuszcza do prowadzenia motocykla. To jednak nie koniec.

Motocykliście w czerwcu br. policjanci z Gryfina zatrzymali prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. Kategoria prawa jazdy jaką posiadał to B1. Sąd zadecyduje teraz o tym czy mężczyzna w ogóle odzyska uprawnienia.

Ponadto mężczyzna za popełnione wykroczenia dostał dwa mandaty. 500 złotych i 10 punktów karnych za przekroczenie prędkości oraz 300 złotych za jazdę bez wymaganych uprawnień.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Zatrzymanie pirata drogowego

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymanie pirata drogowego (format flv - rozmiar 2.52 MB)

Powrót na górę strony