Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice i zlikwidowana plantacja narkotyków

Data publikacji 06.08.2014

Współpraca policjantów z Krakowa i Wadowic pozwoliła zadać cios w kibolskie podziemie narkotykowe. Dokładne rozpracowanie i szczegółowo dopracowana realizacja zaowocowały zatrzymaniem trzech czołowych członków grupy przestępczej powiązanej z jedną z krakowskich bojówek chuliganów stadionowych i zlikwidowaniem dużej uprawy marihuany.

Przestępczy proceder miał miejsce w niewielkiej podkrakowskiej miejscowości, gdzie przestępcy wynajęli dom, a na działce przylegającej do posiadłości rozmieścili szklane konstrukcje dostosowane do uprawy konopi indyjskich. Szklarnie zostały wyposażone w osprzęt i środki chemiczne służące do efektywnego przyśpieszenia wzrostu roślin.  Podczas realizacji małopolscy policjanci zabezpieczyli prawie 600 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, 100 porcji gotowego do sprzedaży narkotyku, 100 tabletek metadonu, środki chemiczne oraz sprzęt służący do uprawy marihuany. Wartość zabezpieczonych produktów szacowana jest na kwotę około pół miliona złotych.

Zatrzymane osoby to karani już wcześniej pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich w wieku od 24 do 34 lat. Dwie osoby trafiły do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy konopi indyjskich. Małopolscy policjanci nadal rozpracowują środowisko kibolskie oraz ustalają miejsca, gdzie prawdopodobnie mogły trafić narkotyki. Nie jest wykluczone, że dalsze realizacje przyniosą kolejne zatrzymania.

Przestępcom za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek policji, poparty przez prokuraturę, zastosował areszt tymczasowy wobec jednego z zatrzymanych.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

(KWP w Krakowie / bf)

Powrót na górę strony