Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za bohaterskie czyny

Data publikacji 06.08.2014

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek wyróżnił nagrodą za wzorową służbę policjantów z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec oraz Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, którzy podczas ubiegłego weekendu uratowali tonące osoby.

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu, insp. Jacek Kaczmarek, docenił poświęcenie i zaangażowanie w służbę sierż. szt. Radosława Latowskiego, st. sierż. Roberta Kowalskiego, sierż. szt. Andrzeja Kobiereckiego i post. Rafała Musiała, którzy - mimo grożącego im niebezpieczeństwa - uratowali topiące się osoby. Podczas spotkania w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu komendant pogratulował policjantom odwagi, podziękował za wzorową służbę i odpowiedzialną postawę.

W niedzielne popołudnie policjanci z komisariatu na wrocławskim Rakowcu, sierż. szt. Radosław Latowski oraz st. sierż. Robert Kowalski, otrzymali informację o osobach wzywających pomocy, które znajdują przy rzece Oławie w rejonie ul. Szybkiej. Na miejscu zauważyli tonącą kobietę, w związku z tym jeden z funkcjonariuszy wskoczył do wody, a następnie wspólnie z kolegą wyciągnął ją na brzeg. 27-latce na szczęście nic się nie stało, po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że była nietrzeźwa.

Natomiast sierż. szt. Andrzej Kobierecki oraz post. Rafał Musiał z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich uratowali tonącego mężczyznę, który wskoczył do rzeki Bystrzycy z barierek na tamie na Zalewie Mietkowskim, znajdujących się na wysokości 10 metrów nad lustrem wody, w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu. Jeden z policjantów bez wahania wskoczył za mężczyzną do wody i przy asyście kolegi z patrolu wyciągnął poszkodowanego na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, mężczyźnie nic się nie stało. Jak się później okazało, był on nietrzeźwy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

 

Powrót na górę strony