Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelił do ekspedientki

Data publikacji 06.08.2014

Prawie natychmiastowe zgłoszenie i błyskawiczne przeczesanie terenu wraz ze świadkiem zdarzenia pozwoliło gliwickim mundurowym na zatrzymanie sprawcy napadu na sklep. Ekspedientka, której sprawca wystrzelił z pistoletu gazowego prosto w twarz, nie odniosła na szczęście poważniejszych obrażeń. 31-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego trafił już do aresztu. W więzieniu będzie mógł spędzić nawet 12 lat

Po wejściu do sklepu w Gliwicach na ulicy Błogosławionego Czesława najpierw poprosił o piwo, a następnie strzelił z broni gazowej w twarz ekspedientki. Z szuflady kasy fiskalnej ukradł 250 zł i uciekł. 60-letnia sprzedawczyni na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Dzięki szybkiemu powiadomieniu na miejscu natychmiast pojawili się policjanci i wraz ze świadkiem rozpoczęli przeczesywanie okolicy. Po kilku minutach, w rejonie ul. Zabrskiej, dostrzegli podejrzanego. Mundurowi zatrzymali go i obezwładnili. W jego plecaku znaleźli pistolet, skradzioną gotówkę oraz piwo. W czasie doprowadzania do komisariatu mężczyzna próbował uciec. Zaatakował, chcąc kopnąć w twarz, konwojującego go policjanta. Dzięki swojemu refleksowi mundurowy nie odniósł obrażeń. Napastnik został ponownie obezwładniony. Wtedy wpadł w furię. Próbował gryźć, groził i wyzywał policjantów.

31-letniemu mieszkańcowi województwa zachodniopomorskiego przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. Okazało się też, że w przeszłości był on już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / pl)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.59 MB)

Powrót na górę strony