Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za podwójne zabójstwo

Data publikacji 06.08.2014

Kryminalni zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 31 i 40 lat. Obaj podejrzewani są o zabójstwo dwóch mężczyzn, których zwłoki odnaleziono w lipcu na terenie Warszawy. Zatrzymani na terenie naszego kraju przebywali nielegalnie.

Na początku lipca w kanale wodnym na Gocławiu znalezione zostało ciało pobitego 62-letniego mężczyzny. Tydzień później okazało się, że to nie jedyne zabójstwo w tym rejonie. W okolicy działek przy ul. Ostrobramskiej przypadkowy przechodzień ujawnił kolejne ciało 55-letniego mężczyzny, który zmarł w wyniku odniesionych ran kłutych. Jak się później okazało, obaj zmarli w podobnym czasie.

Początkowo kryminalni z Pragi Południe byli przekonani, że mają do czynienia z dwiema różnymi sprawami. Jednak po kilku dniach prowadzenia czynności operacyjnych śledczy ustalili, iż najprawdopodobniej obu zabójstw dokonały te same osoby. Kryminalni podjęli działania operacyjne zakrojone na szeroką skalę. W ich wyniku policjanci ustalili, iż obu zabójstw dokonało najprawdopodobniej dwóch mężczyzn narodowości ukraińskiej, a motywem ich działania mogła być kradzież.

Kryminalni zgromadzili materiał dowodowy, brakowało jedynie samych sprawców. Podejrzenia policjantów prowadziły do dwóch obywateli Ukrainy. Po namierzeniu ich przybliżonego miejsca przebywania operacyjni przez kolejne dwa dni precyzowali informacje, w wyniku których dokonali zatrzymania mężczyzn w wieku 31 i 40 lat. Jak się okazało obaj przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie.

Prokurator obu zatrzymanym przedstawił zarzut podwójnego zabójstwa, natomiast sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

(KSP / bf)

Powrót na górę strony