Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 200 zarzutów oszustw na portalu aukcyjnym

Data publikacji 06.08.2014

Ponad 200 zarzutów oszustwa usłyszała 25-letnia mieszkanka Brzegu i jej o rok starszy partner. Jak ustalili policjanci, para na jednym z portali internetowych miała oferować do sprzedaży przedmioty, których nigdy nie posiadała. Po realizacji zapłaty przedmioty te nie docierały też do klientów. Takie czyny zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zakończyli postępowanie dotyczące ponad 200 oszustw przy sprzedaży towarów za pośrednictwem jednego z internetowych portali aukcyjnych. Poszkodowani z terenu całego kraju ponieśli straty sięgające 60 tys. złotych.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że 25-letnia mieszkanka Brzegu i jej o rok starszy partner, pod fikcyjnymi danymi, oferowali do sprzedaży telefony komórkowe oraz konsole do gier, których po przelaniu pieniędzy na ich konto nigdy nie dostarczyli kupującym. Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, para miała działać w ten sposób od 2012 roku.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwójce  mieszkańców Brzegu ponad 200 zarzutów oszustwa. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. Byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

(KWP w Opolu / pl)

 

Powrót na górę strony