Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie lubił być upominany

Data publikacji 06.08.2014

Zaczęło się od otarcia lusterkiem lusterka innego pojazdu. Na słowne upomnienie kierowca golfa zareagował agresją. Wszystko działo się na oczach wielu świadków i... kamer monitoringu. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a jego wspólnicy są poszukiwani.

Wczoraj około 19.00 w rejonie skrzyżowania ulic Tarnogórskiej i Opolskiej w Gliwicach kierowcy oraz piesi byli świadkami groźnie wyglądającej bijatyki. Dzięki szybkiej reakcji jednego z mężczyzn i monitoringowi sprawcy odpowiedzą za pobicie. Jeden z nich - 20-letni gliwiczanin - usłyszał już zarzuty. Zatrzymanie jego dwóch kompanów jest tylko kwestią czasu.

Przyczyną agresywnej reakcji 20-letniego kierowcy golfa było zwrócenie uwagi przez świadka na przytarcie lusterkiem lusterka innego pojazdu. Kierujący zawrócił samochód i przybiegł wraz ze swoimi pasażerami, by odreagować „zniewagę”. Wszystko na oczach mieszkańców Gliwic, pieszych oraz kierowców.

Natychmiastowe zgłoszenie i film zarejestrowany przez monitoring miejski dały efekt. Po kilkunastu minutach główny sprawca znajdował się już w policyjnym areszcie. Za bójkę i pobicie kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.15 MB)

Powrót na górę strony