Pościg za złodziejem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za złodziejem

Data publikacji 06.08.2014

Wczoraj policjanci z Wrzeszcza przedstawili zarzut kradzieży 32-letniemu obywatelowi Słowacji. Sprawca pod placówką bankową okradł 84-letniego gdańszczanina. W pościg za złodziejem ruszyła kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Sprawca zatrzymany został przez policjantów z Sopotu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek do dyżurnego Policji zadzwoniła pewna gdańszczanka i powiedziała, że przed chwilą była świadkiem kradzieży. Kobieta widziała jak sprawca pod bankiem wyrwał starszemu mężczyźnie pieniądze. Złodziej wsiadł do samochodu i zaczął uciekać, a kobieta swoim autem ruszyła za nim.

Dyżurny od razu w ten rejon Gdańska skierował patrole Policji. Wiedząc, że złodziej jedzie w kierunku Sopotu, powiadomił również dyżurnego tamtejszej komendy. 32-letniego złodzieja zatrzymał patrol ruchu drogowego z Sopotu.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Trafił tam również 44-letni kierujący autem, którym uciekał złodziej.

Funkcjonariusze znaleźli przy 32-latku skradzione pieniądze. Zatrzymani to obywatele Słowacji.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu przesłuchali 84-letniego pokrzywdzonego. Okazało się, że gdy gdańszczanin wyszedł z banku, podszedł do niego Słowak, który chciał sprzedać mu kamerę po atrakcyjnej cenie. Gdy zaczęli się targować, sprawca wyrwał mu z ręki 1.1 tys. zł., które dopiero co wypłacił.

Wczoraj 32-latek usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał i złożył wyjaśnienia. Z kolei 44-letni mężczyzna został przesłuchany i zwolniony.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / bf)

Powrót na górę strony
Polska Policja